להצעת מחיר מיידית03-6127040

flag written

שכפול בצריבת דיסקים

 
 

שכפול בצריבת דיסקים היא שיטה מקובלת לשכפול דיסקים בכמויות קטנות 1-300, השיטה אמינה והתוצאה איכותית וטובה, ישנו שוני מהותי בין CDR צרוב לדיסק המשוכפל בהזרקה, עיקר ההבדל הוא דיסקים מוזרקים נהנים מבקרה מלאה על כל תהליך הייצור ואילו בשכפול בצריבת CDR המדיה מוכנה מראש, אמנם שימוש במדיות אכותיות כפי שעושה CDI נותן תוצאה טובה יותר אך תמיד דיסקים שיוצרו בהזרקה יהיו עם אורך חיים ארוך יותר ועם איכות טובה יותר.

מבנה ה CDR: ישנם מספר מאפיינים לCDR שהכרתם עוזרת רבות להבנת התהליך.
נפח - ישנם CDR של 74 דקות ושל 80 דקות, ההבדל הוא קטן למעט העובדה שצורבים ישנים לא תמיד יזהו CDR של 80 דקות.

מהירות CDR - על גבי CDR ניתן תמיד לראות סימון של מהירות צריבת המדיה האפשרית עליו X16 X48 או X52, אך מה היא מהירות ה X ?, באופן מוזר נתון זה לא מוכר לרוב המשתמשים, מדובר בזמן שיקח לסיום  צריבת CDR מלא (80 או 74 דקות) חלקי ה X, זאת אומרת CDR בנפח של 80 דקות בX2 ידרוש 40 דקות לצריבת CDR וב X16 חמש דקות, זמן הצריבת CDR בפועל ארוך מעט יותר עקב תוספות של אינפורמציה.

מהירות הצורב - נמדדת לרוב בשלושה פרמטרים שונים לדוגמה צורב שכתוב עליו X32 X16 X48 מסוגל לבצע צריבת CDR במהירות של X32, למחוק CDRW במהירות של X16 ולנגן/לקרוא במהירות של X48.
מקור ה "X" בתחילת דרכם של הדיסקים היה פורמט אחד - שמע AUDIO מהירות הכוננים והמדיות נקבעו ע"פ קצב העברת העברת הנתונים מהדיסקים למחשב ובפורמט זה הינו 150Kb/sec קצב זה הוגדר כ X1, מהירות בסיס זה מוכפלת ב X2 שהוא 300Kb/sec וכך הלאה. מכן שדיסק שנצרב ב X2 מהירות הצריבה של ה CDR היא חצי מזמן הנגינה (של דיסק מלא ) ב X1.
עבודה בפועל במהירויות אלו תלויה גם ביכולת מעבר הנתונים, כמות הזכרון הפנויה ומצב מערכת ההפעלה.
צבע ה CDR- ניתן לראות בצד התחתון של CDR צבעים  כסופים או כחולים ירוקים, בעבר הרחוק היו גם בצבע זהב, מדובר בחומרים שונים רגישים לאור הפועלים בצורה שונה, ההבדל האמיתי באיכות הוא לפי החברה היצרנית.
המבנה הפיזי של ה CDR


CDR דומה לדיסק במבנה החיצוני שלו, הוא מיוצר בהזרקה עם סטמפר המכיל את הבסיס למידע, על שכבת זו ישנם מספר שכבות של חומר הנקרא DYE, זהו חומר אורגני רגיש לאור בתדר מסויים, (היות והחומר הוא אורגני אורך החיים של ה CDR תמיד יהייה קצר יותר מ CD רגיל)